Powrót

Odblaski

Bezpieczeństwo na drodze to kwestia, której nie wolno lekceważyć. Osoba idąca po słabo oświetlonej drodze, zwłaszcza jeśli ubrana jest na czarno, pozostaje niewidoczna dla przejeżdżających kierowców, co może być bezpośrednią przyczyną wypadków. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku gęstej mgły lub obfitych opadów. W zapewnieniu bezpieczeństwa przechodniów pomóc mogą dostępne w naszej ofercie gadżety z elementami odblaskowymi.

Działanie tego typu akcesoriów opiera się na zjawisku odbicia światła. Kiedy powierzchnia, na którą pada strumień jest idealnie płaska i równa, kąt jego odbicia równy jest kątowi padania, co dla ludzkiego oka tworzy efekt nagłego, jaskrawego błysku. Odblaski zostały opatentowane w latach 30-tych XX wieku, a inspiracją do ich wynalezienia był refleks świetlny pojawiający się w kocich oczach.

W ofercie naszego sklepu znalazły się różnorodne akcesoria z odblaskowymi nadrukami. Do najpopularniejszych należą bawełniane torby. Ten praktyczny gadżet można wszędzie zabrać ze sobą i zapakować do niego na przykład zakupy lub szkolne przybory. Umieszczony na torbie wzór będzie skutecznie odbijać światło samochodowych reflektorów, dzięki czemu nawet na ciemnej i pozbawionej latarni drodze, kierowcy nie będą mieli problemu z dostrzeżeniem nas na poboczu. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość samodzielnego zaprojektowania nadruku. W ten sposób na torbach mogą znaleźć się dowolne elementy graficzne: logo firmy lub ulubiony cytat przyszłego właściciela.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również klasyczne kamizelki odblaskowe. Jaskrawe kolory i pasy folii o właściwościach refleksyjnych będą gwarancją bezpieczeństwa na drodze.

Oprócz bawełnianych toreb i kamizelek, do Państwa dyspozycji oddajemy bogatą gamę innych odblaskowych gadżetów, między innymi opaski, breloki oraz saszetki do zamocowania na rowerze, na tym jednak możliwości się nie kończą. Jeżeli odbijające światło elementy chcieliby Państwo umieścić na przedmiocie, który nie znajduje się w naszym asortymencie, prosimy o wysłanie bezpośredniego zapytania. Z pewnością wspólnie uda się znaleźć najlepsze rozwiązanie.