Powrót

USB z drewna

Chociaż pendrive’y z drewna są znacznie mniej popularne, niż nośniki USB wykonane z metalu czy plastiku, warto mieć na uwadze, że prezentują się znacznie bardziej elegancko. Drewno samo w sobie stanowi element w stu procentach naturalny i biodegradowalny. Jest to szczególna kategoria produktów reklamowych skierowana do klientów, którym nieobojętny jest los naszej planety. Pendrive’y ekologiczne mają obudowę wykonaną głównie z drewna, dzięki czemu nie przyczyniają się tak do szkód środowiskowych. Sposób ich produkcji również generuje mniej CO2 do atmosfery z powodu zastosowania naturalnych surowców.

Ekologiczne pendrive’y do przechowywania danych

Kiedy myślimy o przechowywaniu danych, jednym z najczęściej przychodzących na myśl nośników jest właśnie pendrive. Jego niewielkie rozmiary oraz uniwersalny port USB sprawiają, że jest niezwykle poręczny i wszechstronny. Nadaje się do przechowywania najważniejszych danych – dzięki minimalistycznym wymiarom można mieć go zawsze przy sobie – mieści się w portfelu, małych torebkach wizytowych i kopertówkach, portmonetkach, kosmetyczkach, a nawet bezpośrednio w kieszeni spodni czy bluzy. Znacząco ułatwia przenoszenie danych pomiędzy urządzeniami, dlatego może być wykorzystywany w biurach, szkole i na uczelni, punktach świadczących usługi kserograficzne, w domu oraz wielu innych miejscach.

Pendrive – ogromna konkurencja dysków zewnętrznych

W przeciwieństwie do większych nośników danych, jak dysk zewnętrzny, jest bardzo wygodny ze względu na brak kabla i kompaktowy rozmiar, mimo że ma mniejszą pojemność. W porównaniu do metody umieszczania danych na przestrzeni dyskowej w chmurze lub konieczności przesyłania w formie załączników w wiadomości e-mail, pendrive’y z drewna, plastiku i metalu nie wymagają dostępu do Internetu w celu korzystania z zamieszczonych na nich danych, dlatego mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie dostęp do sieci jest ograniczony lub połączenie z nią jest niemożliwe. Kieszonkowe nośniki USB są także znacznie tańsze niż dyski zewnętrzne, co czyni je częściej wybieranym urządzeniem. Dzięki swoim rozmiarom i budowie pendrive’y ekologiczne są lekkie, trwałe i odporne na upadek z dużej wysokości oraz pole magnetyczne. Idealnie nadają się dla osób, które często się przemieszczają lub podróżują, a najważniejsze dane chcą mieć zawsze przy sobie. Można powiedzieć, że jest to idealna wersja mobilna klasycznych dysków.

Drewniane pendrive’y o wielkiej pojemności

Chociaż jeszcze przed laty ich pojemność wahała się od 1 GB do 16 GB, dzisiaj nikogo już nie dziwią nośniki mogące pomieścić nawet 256 GB czy aż 512 GB, które idealnie nadają się nie tylko do przenoszenia plików tekstowych, prezentacji multimedialnych, zdjęć czy grafik, ale pozwalają na archiwizowanie wielu filmów, plików audio, gier i zdjęć o wysokiej rozdzielczości. Pozwalają na przechowywanie danych zapisanych w wielu formatach i ich rozszerzeniach. Taki niewielki nośnik okaże się pomocny w wielu sytuacjach. Cenne dane będą zawsze bezpieczne i łatwo dla nas dostępne.

USB z nadrukiem – dla chroniących planetę

Dzięki niewielkim rozmiarom i niższym kosztom produkcji niż w przypadku dysków zewnętrznych HDD czy nowoczesnych SSD, niewielkie nośniki USB z nadrukiem cieszą się dużą popularnością jako gadżet reklamowy. Firma Gift More z siedzibą w Karczewie koło Otwocka oferuje wykonanie nadruków nie tylko na standardowych – metalowych czy plastikowych urządzeniach, ale również na pendrive’ach drewnianych, które skierowane są do osób pragnących chronić planetę oraz ceniących sobie elegancki styl. Taki ekologiczny gadżet nie tylko będzie dobrze świadczył o firmie z ekologicznego punktu widzenia, ale również pomoże podbić serca użytkowników swoim gustownym, drewnianym designem. Nasza firma ma na koncie wiele realizacji w postaci wykonania gadżetów reklamowych nie tylko dla małych i średnich firm, ale również dużych, znanych przedsiębiorstw, jak Netflix czy Braun.